Pluskwa Domowa (Cimex lectularius)

Pluskwa Domowa (Cimex lectularius)

Pluskwa Domowa (Cimex lectularius)

Cechy

Wielkość

Około 4 – 5 mm długości, i około 3 mm szerokości.

Kolor

Czerwonobrązowy. Owady o silnie spłaszczonym ciele zwężającym się ku przodowi. Pluskwa posiada narządy gębowe typu kłująco – ssącego.

Zachowanie

Samica składa jaja w marcu, maju, i czerwcu w ilości kilkudziesięciu sztuk. W ciągu jednego sezonu pluskwa składa około 250 – 500 jaj. Okres rozwoju od jaja do dojrzałej pluskwy w temperaturze pokojowej trwa około 1 -2 miesiące. Pluskwy pobierają krew, co kilka dni, ale w przypadku braku żywiciela mogą przeżyć kilka miesięcy.

Środowisko

Owady żyją w środowisku ludzkim. Najczęściej można je spotkać w spojeniach łóżek, tapczanów, w szczelinach ścian, pod ramami obrazów, na wyściełanych częściach mebli i zasłonach.

Wskazówki

Należy dokładnie zagipsować wszelkie szczeliny i otwory w ścianach. Należy często przeglądać łóżka, tapczany, materace, szafy, obrazy.

Wróć do encyklopedii

pluskwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O nas

Firma działa od 1984 roku. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Pracowników DDD. Posiadamy koncesje W.I.O.R. Stosujemy środki, które posiadają aktualne atesty dopuszczenia wydane przez MZiOS - aktualnie są na rynku najbardziej skuteczne.

Dane kontaktowe