Szczur Wędrowny (Rattus norvegicus)

Szczur Wędrowny (Rattus norvegicus)

Szczur Wędrowny (Rattus norvegicus)

Cechy

Wielkość: długość ciała do 30cm.,ogon nieco mniejszy od długości ciała. Uszy niewielkie, grube, owłosione. Ciężar ciała do 600g.

Kolor

Barwa futra zmienna, najczęściej brązowoszara.

Zachowanie

Samica rodzi 3 -4 razy do roku po około 10 młodych. Dojrzałość płciową osiągają w wieku 3 -4 miesięcy. Długość życia 2,5 -4 lat. Szczur przystosowuje się do każdego pożywienia. Zjada soczyste rośliny, nie gardzi mięczakami, rakami, rybami, żabami, jajami oraz padliną. Atakuje nawet żywe zwierzęta.

Środowisko

Zamieszkuje zarówno doliny rzek i rozlewiska, jak również zaciszne miejsca w piwnicach, pod podłogami oraz w kanałach i urządzeniach kanalizacyjnych. Szczur wędrowny jest wspaniałym pływakiem natomiast gorzej się wspina.

Wskazówki

Dobre wyniki daje profilaktyka. Przed inwazją chroni bezwzględne przestrzeganie szczelności w trakcje budowy obiektów. Podstawową bronią przeciwko gryzoniom są jednak preparaty chemiczne.

Wróć do encyklopedii

szczur_wedr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O nas

Firma działa od 1984 roku. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Pracowników DDD. Posiadamy koncesje W.I.O.R. Stosujemy środki, które posiadają aktualne atesty dopuszczenia wydane przez MZiOS - aktualnie są na rynku najbardziej skuteczne.

Dane kontaktowe