Mrówka Faraona (Monomorium pharaonis)

Mrówka Faraona (Monomorium pharaonis)

Mrówka Faraona (Monomorium pharaonis)

Cechy

Wielkość

Bardzo mały, około 2,2 – 2,6 mm długości i może zostać łatwo pomylony z innymi typami mrówek.

Kolor

Brązowo-rudy

Zachowanie

Mrówki te prowadzą społeczny tryb życia. W gniazdach liczących niekiedy kilkanaście tysięcy sztuk, poza najliczniejszymi robotnicami, znajdują się samice i samice. Liczba samic waha się od kilku do kilkudziesięciu. Jedna samica składa w ciągu życia około 400 jaj. Rozwój młodego pokolenia do momentu dojrzałości trwa około 1,5 miesiąca.

Środowisko

Mrówki faraona występują tylko w pomieszczeniach dobrze ogrzanych: często pod kafelkami i płytkami PCV, w szczelinach ścian i listew podłogowych, pod boazerią, w łazienkach, agregatach lodówek. Zamrówczeniu ulegają przede wszystkim kuchnie i łazienki.( obfitość pokarmu, odpowiednia temperatura i wilgotność).

Wskazówki

Mrówki faraona mogą zostać skontrolowane przez efektywne rozmieszczenie zatrutych przynęt. Szukające pożywienia mrówki zanoszą przynętę do kolonii, karmiąc inne robotnice, larwy i królowe.

Informacje dodatkowe

Oglądany pod powiększeniem, posiada charakterystyczne czułki zakończone trójczłonową buławką.

Wróć do encyklopedii

mrowka_far

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O nas

Firma działa od 1984 roku. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Pracowników DDD. Posiadamy koncesje W.I.O.R. Stosujemy środki, które posiadają aktualne atesty dopuszczenia wydane przez MZiOS - aktualnie są na rynku najbardziej skuteczne.

Dane kontaktowe